Grupa Motylki

Witamy w roku 2023|2024

Wychowawca:                                                                                                                                                                    

mgr Dorota Witoszek - Ogon, mgr Alicja Procner - Ochman

Godziny dostępności (konsultacje): 

Dorota Witoszek - Ogon (czwartki 11.30 - 12.00, piątki 11.30 - 12.00)
Zdjęcia z grupy "Motylki" dostępne w zakładce "Galeria zdjęć". Na stronie grupowej zostaną umieszczane ogłoszenia i informacje z życia przedszkolnego.


Środowa matematyka została urozmaicona zadaniami wykonanymi przez dzieci na tablicy multimedialnej. 


Grzechotka - praca plastyczna


Wyjście do ogrodu przedszkolnego - układanie różnych wzorów z szyszek.


 SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM 

 W piękny poniedziałkowy dzień nasze Przedszkolaki czekała nie lada niespodzianka, ponieważ odwiedzili nas strażacy. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych wiadomości.


Praca Plastyczna "Wiewiórka" - rysujemy kredkami pastelowymi i przyklejamy kolorowe liście tworząc ogon wiewiórki


Czy pogoda czy też nie, chętnie bawimy się na świeżym powietrzu. Zabawa "Baba Jaga patrzy"


Urodziny Wiktorki 


Nasze Panie Kucharki o nas dbają i pyszności nam podają  oto kilka smakołyków przygotowanych przez nasze zdolne Panie 


Przedszkolaki z grupy Motylki wzięły udział w akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona". W ramach tej akcji dzieci poznały odpowiedzi na pytania:


  • dlaczego i kiedy należy dokładnie myć ręce wodą i mydłem,
  • dlaczego nalezy się szczepić,
  • dlaczego należy unikać dużych skupisk ludzi i zachować dystans społeczny.Praca plastyczna "sygnalizator świetlny" wyklejanie bibułą


Mój plastelinowy pomysł - lepienie z plasteliny

Jesień zawitała do sali Motylków:Dzień Przedszkolaka

Międzynarodowy Dzień Kropki


15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Na dzieci czekało mnóstwo ciekawych kropkowych zajęć oraz atrakcji. Każdy poczuł się wyjątkowo podcza sesji zdjęciowej, a na koniec otrzymał medal za uczestnictwo w tym święcie. Dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach sportowych online "Zdrowo i Sportowo" z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. 
Urodziny Wiktorii !!!!Za nami już prawie dwa tygodnie wspólnej zabawy. Okres ten przebiegał głównie na adaptacji najmłodszych oraz zapoznaniu się z naszym przedszkolem. 

Grupa Motylki 2021/2022
Gratulujemy starszym dzieciom ukończenia grupy Motylki


a młodszym dzieciom ukończenia pierwszego roku w przedszkolu 


Motylki witają lato i wakacje 

https://drive.google.com/file/d/16MiOkfVfq6wdrUpOfEvO1lUNfiVIDVju/view?usp=sharing


Praca plastyczna "Lato" - praca w małych grupach

Wiosenna łąka- praca plastyczna wykonana przy pomocy kulki z papieru i patyczków higienicznych maczanych w farbieMotylki dbają o swój zielony ogródek W naszym przedszkolu Dzień Dziecka trwa cały rok, ale ten kalendarzowy jest obchodzony w bardzo szczególny sposób. W tym roku także nie obyło się bez różnorodnych atrakcji. Dzięki ciekawym pomysłom Pań  oraz wsparciu Rady Rodziców było bardzo radośnie i przyjemnie. Na dzieci w tym dniu czekało mnóstwo niepodzianek. Odbywały się konkursy, wyścigi, zabawy taneczne, zabawy z chustą animacyjną, puszczanie wieeelkich baniek mydlanych Każde dziecko miało możliwość zamienienia się w ulubione zwierzątko lub postać bajkową dzięki farbkom do malowania twarzy zakupionych przez naszych kochanych Rodziców. Panie starały się aby kazde dziecko było zadowolone. Nasza Pani Kucharka wraz z pomocami zapewniły dzeciom bajkowy poczęstunek  w tym dniu. Dzieciaczki na zakończenie otrzymały upominki i moc gorących życzeń od całej przedszkolnej załogi  

Przedszkolaki otrzymały również od Rady Rodziców ze wsparciem tajemniczych darczyńców nowe gry, zabawki i sprzęt sportowy. Za co serdecznie dziękujemy

Dzień Mamy i Taty w naszej grupie Relacja dostępna pod linkiem :

https://drive.google.com/file/d/1Bgsq6FwE9I7sS1SbR4g1xCtHzDVU3Qm3/view?usp=sharing


Motylki realizują Roczny Plan Pracy "Wesołe Kodowanie" i pomagają zaprowadzić dzieci do ich rodziców, posługując się odpowiednim kodem


Realizacja Rocznego Planu Pracy "Wesołe Kodowanie" - łączenie cech, dopasowywanie rozmiaru i koloru serduszka w odpowiednie miejsce


"Kwiatek dla mamy i taty" - praca plastyczna z wykorzystaniem plasteliny, folii aluminiowej i kolorowych farb.

Urodziny Hani


Gdy pogoda dopisuje- to co Motylki lubią najbardziej, czyli zabawa na świeżym powietrzu 


Praca plastyczna "Lew z bujną grzywą"


Realizacja Rocznego Planu Pracy "Wesołe Kodowanie" rozwijamy umiejętność układania obrazków od najmniejszego do największego


Zabawa muzyczno-ruchowa "Wesoła Zagroda"


Praca plastyczna "Bąbelkowa owieczka"Gazetka na maj:


W dniu 30 kwietnia . obchodziliśmy w naszym Przedszkolu  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, przygotowanej przez Dzieci.  

Głównym celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych „ Małych Patriotów.” 

W tak ważnym dniu Dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu - Przedszkolaki z powagą i dumą zaprezentowały program patriotyczny o Polsce..
Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. 

Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”.Dzień Ziemi- razem porozmawialiśmy o naszej planecie. Uzgodniliśmy co jest dla niej dobre. Wykonaliśmy również pracę plastyczą, a na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal "Przyjaciela Ziemi" 
Nauka zdalna

Piątek 16.04.2021


Materiały dla Motylków

Zajęcia popołudniowe-materiały


Czwartek 15.04.2021

Drodzy Rodzice bardzo nam miło poinformować, że od poniedziałku 19.04.2021 przedszkola zostają otwarte dla wszystkich dzieci. Do zobaczenia

Materiały dla Motylków

Zajęcia popołudniowe- materiały


Środa 14.04.2021


Witamy serdecznie i zapraszamy na kolejny dzień zdalnej nauki poprzez zabrawę. Prosimy zapoznać się z naszymi propozycjami.

Materiały dla Motylków

Zajęcia popołudniowe- materiały


Wtorek 13.04.2021

Witamy, w tym tygodniu naszym tematem jest "Kodeks małego ekologa". Dziękujemy za przesyłane zdjęcia, bardzo nas cieszy że dzieci tak ładnie pracują. Przypominamy, że zdjęcia można oglądać w Galerii. Przypominamy również, że zdjęcia jak również zapytania można kierować na Dziennik elektroniczny, adresy mailowe:

Grupa Biedronki (kontakt z P.Bożenką) mail: biedronkippharbutowice@interia.pl

Grupa Motylki (kontakt z P.Magdą) mail: motylki.ppharbutowice@interia.pl

jak również kontakt telefoniczny z nauczycielami.

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

Jednym ze skutecznych czynników aktywizujących dzieci jest kontakt z przyrodą, która jest bogatym źródłem przeżyć, wrażeń, doznań. Bezpośrednie zetknięcie dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania w niej, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt. 

Materiały dla Motylków

Zajęcia popołudniowe- materiały

Bazgrolnik przedszkolaka

https://drive.google.com/file/d/1SxDRVnjjseerXLJc1f9vwTj5YfoIiBrg/view?usp=sharing (zeszyt ekologiczny)


Poniedziałek 12.04.2021


12 kwietnia to najsłodszy dzień w roku, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu wszystko kręci się wokół tego smakołyku. To dobra okazja, by przybliżyć dzieciom fascynującą historię czekolady, podkreślając, że pierwotnie był to napój przeznaczony dla królów. Warto również pamiętać, że czekolada ma mnóstwo witamin, natomiast szkodzi jedzona w dużych ilościach.

Materiały dla Motylków

Język angielski dla Motylków

Zajęcia popołudniowe- materiały

Piątek 09.04.2021

Witamy serdecznie i zapraszamy do korzystania z przygotowanych dla naszych przedszkolaków propozycji Życzymy dużo zdrowia, spokoju i radości na nadchodzący weekend

Materiały dla Motylków


Czwartek 08.04.2021


Drodzy Rodzice, bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia naszych przedszkolaków. Bardzo miło nam ich zobaczyć. W najbliższym czasie w zakładce "Galeria" pojawią się zdjęcia z nauki zdalnej. Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć oraz do wykorzystania udostępnionych przez nas propozycji 

Materiały dla Motylków

Zajęcia popołudniowe- materiały


Środa 07.04.2021

Materiały dla grupy Motylków

propozycja motylki

propozycja motylki

propozycja motylki

Materiały do zajęć popołudniowych


Wtorek 06.04.2021

Materiały dla grupy Motylki

Zajęcia popołudniowe- propozycje


Piątek 02.04.2021

2 kwietnia, to dzień w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu przyświeca nam hasło „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Od miesiąca uczestniczyliśmy w  projekcie "Jesteśmy różni, lecz równie ważni", który miał na celu podniesienie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera. Razem z dziećmi wykonaliśmy pracę plastczną, czytaliśmy książeczkę "Kosmita", śpiewaliśmy piosenkę oraz oglądaliśmy różne bajki przybliżające dzieciom definicję autyzmu. Niestety nie zdążyliśmy zakończyć projektu ubierając się w kolorze niebieskim.

Dlaczego kolor niebieski? Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem, staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.
Jeśli macie w swojej garderobie coś niebieskiego, to załóżcie to dzisiaj na siebie . Dodatkowo w geście solidarności możecie powiesić na Waszych balkonach, tarasach, płotach niebieski balonik.
Ponadto....
1. Zapraszamy Was do obejrzenia filmiku pt. „Maria i ja”. film „Maria i ja”, który przedstawia codzienność Marii, dziewczynki dotkniętej autyzmem. Porozmawiajcie o trudnościach bohaterki oraz jej umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ten film pomoże Wam zrozumieć, że dla osób z autyzmem ważna jest m.in. przewidywalność i powtarzalność sytuacji. https://youtu.be/pRRIQYxLXAY


2. Kolejnym symbolem Autyzmu są puzzle. Puzzle to fragmenty obrazków, które niekiedy przeliczane w setkach, tysiącach precyzyjnie ułożone w końcowym efekcie układają się w przepiękne widoki.Dużo, bardzo dużo pracy pochłania złożenie tych małych, tekturowych fragmentów w jedną całość.Mózg osób dotkniętych autyzmem nie ułoży się w jedną całość….i to charakterystyka tego zaburzenia – brakujące fragmenty komórek mózgowych odpowiadających za stan zdrowia każdego człowieka.
Zachęcamy Was do zaprojektowania swoich puzzli. Potrzebne Wam będą:
-kartka (możecie wykorzystać udostępniony przeze mnie szablon),
-kolorowe kredki
-nożyczki.

Narysujcie dowolny rysunek, następnie samodzielnie lub za pomocą rodziców potnijcie na drobniejsze elementy, które później możecie ułożyć jak puzzle.Propozycje zajęć: Zajęcia dla Motylków


Dodatkowe zajęcia: Dodatkowe materiały


Nauka zdalna

Środa 31.03.2021


Zajęcia: Zajęcia dla Motylków


Wtorek 30.03.2021

Zgodnie z Podstawą Programową we wtorki zajmujemy się muzyką oraz plastyką, rozwijając również w ten sposób kompetencje kluczowe w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Niżej do pobrania nasze propozycje na ten dzień. Oczywiście dla chętnych


Zajęcia : Zajęcia grupa Motylki (aby pobrać materiały prosimy kliknąć w niebieski tekst)Poniedziałek 29.03.2021

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki mamy nadzieję, że mimo ciężkiej dla nas wszystkich sytuacji miło upłynął Wam weekend. W tym tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne nasze propozycje zajęć, które przygotowaliśmy dla dzieci będą do nich nawiązywały. Mamy nadzieję, że pozwoli to choć trochę poczuć atmosferę zbliżających się jakże radosnych świąt. W tym tygodniu jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej"Dziecko pozna zwyczaje i tradycje świąteczne.  Poćwiczy aktywne słuchanie, poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiąże proste zadania matematyczne, przeliczy, porówna i uporządkuje zbiory. Utrwali poznane cyfry oraz poćwiczy spostrzegawczość oraz umiejętność przeliczania i logicznego myślenia. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem proste eksperymenty. Nauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych związanych z Wielkanocą."

Drodzy Rodzice aby pobrać matriał przesłany przez nauczycieli prosimy kliknąć w tekst w kolorze niebieskim.

Zajęcia: Zadania dla Motylków

Język angielski: Język angielski- grupa Motylki

Proponujemy również zgodnie z sugestią MEN narysować kurczaka z radiowym Stworkiem Potworkiem https://www.polskieradio.pl/18/8375/Artykul/2476914,Narysuj-kurczaka-ze-Stworkiem-Potworkiem-Zobacz-video


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Urodziny Kubusia!!!Do grupy Motylki zawiatała wiosna... Dzieciaczki wykonały portret wiosny, pożegnały zimę oraz zasiały rzezuchę oraz wiosenne kwiaty !!!


Realizacja Rocznego Planu Pracy "Wesołe Kodowanie" - układanie emblematów wiosennych kwiatów od najmniejszego do największego


Praca plastyczna "Bazie" - wykonana techniką kolażu


Światowy Dzień Zespołu Downa- ubieramy kolorowe skarpetki i wspieramy !!!


Urodzinki Kubusia i Maksia


Realizacja Rocznego Planu Pracy "Wesołe Kodowanie" : "Muzyczny kod" - naśladujemy grę na instrumentach według kodu.